תקציר הספר

“העתיד של המוח הוא מסע גילוי מהמם חושים וחסר תקדים בחזית חקר המוח. מיצ’יו קאקו מציג בפנינו נקודת מבט רחבת היקף על המחקרים פורצי הדרך שנערכים ברחבי העולם – תוך הסתמכות על התגליות החדשניות ביותר בפיזיקה ובמדעי המוח. מה שנחשב פעם נחלתו הבלעדית של המדע הבדיוני הופך כיום למציאות מפתיעה. הקלטת זיכרונות, טלפתיה, צילום חלומות, שליטה מוחית, אווטארים וטלקינזיס אינם רק בגדר אפשרות עתידית, הם כבר קיימים. יום אחד נוכל לקחת “גלולה חכמה” לשיפור האינטליגנציה שלנו; נשלוט במחשבים וברובוטים בכוח המוח; ואולי אפילו נצליח לשתול במוחנו זיכרונות מלאכותיים. מיצ’יו קאקו מציג דרכים חדשות ומרחיקות לכת לטיפול במחלות נפש, לקידום בינה מלאכותית ולהבנת דרכי המחשבה של חייזרים. הוא לוקח אותנו להרפתקה מדעית מרתקת אל צפונות העתיד, ומספק לנו הבנה מקיפה לא רק של תפקוד המוח אלא גם של הטכנולוגיות שישנו בקרוב את חיי היום-יום שלנו”–מן המעטפת האחורית.

הספר מחולק לשלושה חלקים: הראשון דן בקיומה של תודעה, ומה משמעותה מבחינה מדעית; השני דן באפשרויות הטכנולוגיות להעצמת התודעה ויכולותיה; והשלישי דן במצבי תודעה חלופיים.

המוח והתודעה

קאקו מתחיל בסקירה על ציוני דרך משמעותיים בחקר המוח: התאונה של פיניאס גייג’, חקר קליפת המוח ורישום ההומונקולוס, ומתאר כמה דרכים לחקור את המוח: סריקת MRI, סריקת EEG ואפשרויות נוספות. לאחר מכן דן קאקו בתודעה, מנקודת מבטו של פיזיקאי; הוא מדרג את מצבי התודעה השונים לשלוש רמות, התמצאות במרחב, התמצאות בחברה והתכוננות לעתיד, ומציין כי בני אדם הם היחידים שמוחם פועל בכל שלוש הרמות.

הרוח על החומר

ראשית דן קאקו בטלפתיה; באפשרות התכנותה ובהשלכות שלה- השלכות חברתיות, משפטיות ורפואיות. לאחרן מכן דן קאקו בטלקינזיס, ובשימוש בטכנולוגיה זה לצרכים רפואיים, לשם בידור וכדי לשדרג את גוף האדם. בהמשך דן קאקו בזכרונות, כיצד הם פועלים והאם ניתן למחוק, לשנות או ליצור זכרונות. לאחר מכן הוא דן באינטליגנציה ובדרכים להגביר ולהעצים אותה.

מצבי תודעה חלופיים

בפרק זה דן קאקו במצבי תודעה שאינם שגרתיים. הוא מתחיל בדיון על מהותם של חלומות, ובאפשרויות עתידיות לצלם ולערוך חלומות. לאחר מכן דן קאקו ביכולת לשלוט במוחו של אחר, באמצעות סמיםהיפנוזה או זרמים חשמליים. בהמשך עוסק קאקו במחלות נפשהזיות ופגיעות מוחיות דומות.

לאחר מכן דן קאקו ברובוטים– האם ניתן ליצור בינה מלאכותית, האם ניתן לדמות תודעה ורגשות, ועוסק בשאלות כמו האם רובוטים יוכלו (או ירצו) לשקר, האם רובוטים ימרדו בבני האדם ובדברים דומים. בהמשך דן קאקו באפשרות להפריד בין התודעה לגוף– ולאפשר לבני האדם לחיות כתודעה נצחית המשוטטת ביקום.

לסיום, דן קאקו בתודעות השונות מתודעותיהם של בני אדם- תודעותיהם של בעלי חיים וחוצנים.

מיצ´יו קאקו, אחד המדענים הבולטים והמוערכים של ימינו, הוא פרופסור לפיזיקה תיאורטית ואחד ממייסדיה של תורת המיתרים. הוא מחברם של ספרי מדע פופולרי שהיו לרבי-מכר בין-לאומיים. ספריו היקום של איינשטיין, הפיזיקה של הבלתי אפשרי והפיזיקה של העתיד ראו אור בהוצאת אריה ניר.
 

היי אני ליאור טסטא

מתעסק בשיווק ומסחר בדיגיטל מעל 5 שנים בנוסף גם חובב בוטים ואוטומציות אוהב לקרוא המון ספרים בעיקר על חקר המוח הנדסה חברתית ואבטחת מידע
מייסד חברת

TESTAMIND-שיווק בדיגיטל

מוזנים להתעדכן באחד הערוצים 🙂
ולרשום לי תגובות

חמישה דברים שאתה חייב לדעת​

לפני שאתה מתחיל עסק בדרופשיפינג​ ב EBAY​

סרטון הסבר : מתחיל בדקה 3:14 שניות

שים 💛 לאחר הלחיצה המתן מספר שניות ומיד תעבור לדף התודה.

הדרכה איביי
דרופשיפינג קורס