מה זה Web3

מה זה Web3?

האינטרנט שאנו מכירים ואוהבים היום אינו זהה לזה שהיה בשנות ה-90 כשהחל לצבור משיכה ופופולריות לראשונה. רשתות מבוזרות, אפליקציות מבוססות בלוקצ’יין ואסימונים לא ניתנים לניתוק (NFTs) הם רק חלק ממילות הבאז שמעלות גלים כיום, לצד מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין ו-Ethereum. אז מה זה אומר בדיוק על האינטרנט? הנה כל מה שאתה צריך לדעת על Web3 – הדור השלישי של האינטרנט.

האינטרנט החדש

האינטרנט של היום אינו משאב ציבורי; זה נכס בבעלות חברות טכנולוגיה גדולות. הרשת החדשה, או web3, תאפשר לאנשים להתחבר ישירות אחד לשני במקום לעבור מתווך. זה יהיה מבוזר, מבוזר וחינמי לכולם. בקיצור, כוח רב עומד להתרחק מחברות גדולות ואל ידיהם של אנשים רגילים. זה יקרה בקרוב: יוצר Ethereum Vitalik Buterin אומר שתשתית הבלוקצ’יין הנוכחית שלנו יכולה להתמודד עם כ-500 עסקאות בשנייה – אבל אנחנו יכולים לראות עד 100 מיליון בשנייה תוך כמה שנים בלבד.

Ethereum – מערכת אקולוגית מבוזרת

אם אינך בטוח מהו Ethereum, או כיצד הוא עובד, אני ממליץ לקרוא מה זה Ethereum? ראשית: זה לא מטבע קריפטוגרפי כמו ביטקוין. ככל הידוע לנו, זה לא ישמש לשליחת כסף מעבר לגבולות, קניית דברים באינטרנט או הפעלת עולם תחתון פושע. במקום זאת, זה יכול לשנות את חיינו בכל מיני דרכים – בעיקר על ידי שיפור האבטחה והפרטיות באינטרנט. דוגמה אחת גדולה: זה יכול לעזור להגן על הנתונים שלך מכל מי שרוצה לגשת אליהם ללא רשותך; יש כבר חברות שעובדות על רשתות חברתיות מבוזרות שבהן רק אתה שולט במידע שלך ואף אחד אחר לא יכול להסתכל עליו.

יישומים מבוזרים (DApps)

בדומה לאפליקציית אינטרנט מסורתית, DApp פועל על רשת של מחשבים ולא על מחשב בודד. עם זאת, בניגוד לאפליקציית אינטרנט מסורתית שצריכה להתארח על ידי צד אחד (כמו גוגל), DApps פועלות על שרתים רבים ושונים ואף ישות אחת לא מארחת או שולטת בהם. חוזים חכמים של Ethereum משמשים להטמעת כללים סביב עסקאות ושליטה בגישה לנתונים.
מכיוון שאפליקציות DApps הן מבוזרות,
קל יותר למפתחים ליצור יישומים חדשים מכיוון שאין כל כך הרבה בירוקרטיה ובירוקרטיה הקשורים לפיתוח תוכנה. נכון לעכשיו, אין הרבה יישומים מוכנים לצרכן מלאים שנבנו על גבי Ethereum, אבל זה עשוי להשתנות ברגע שמפתחים יתחילו לשחרר אפליקציות ממוקדות צרכנים ב-2018.

פריטי אספנות קריפטו (NFT)

פריטי אספנות קריפטו הם יצירות ייחודיות של אמנות דיגיטלית המאוחסנות בדרך כלל ב-blockchain, כגון Ethereum. ניתן לקנות ולמכור אותם תמורת מטבעות קריפטוגרפיים, או להחליף אותם בנכסים אחרים כמו מניות החברה וכרטיסי מתנה. קטגוריה פופולרית אחת של פריטי אספנות קריפטו היא אסימונים שאינם ניתנים לשינוי (NFT). NFTs הם נכסים דיגיטליים שהם ייחודיים לחלוטין בבעלותם, בתפקודם ובערך שלהם.

אסימוני אבטחה (STOs)

לפני שנתחיל, בואו נבהיר כמה תפיסות שגויות. STOs אינם קריפטו בפני עצמם, אלא אסימונים שנבנו על גבי בלוקצ’יין אחר, כמו Ethereum. העובדה שהם מבוססי Ethereum פירושה שיש כמה יתרונות ל-STOs.
באופן ספציפי, הם יכולים למנף שתי תכונות שעלולות להפוך אותם לאבטחים יותר: אסימונים לא ניתנים (NFT) וחוזים חכמים של OpenZeppelin.
תכונות אלו עוזרות להבטיח שמשקיעים לא יוכלו לסחור באסימוני אבטחה זה עם זה וליצור סביבה שבה נכסים אלו נמצאים בבעלות בעליהם המיועדים בכל עת. זה עוזר להגן על הקונים מפני הונאה ומבטיח עמידה בתקנות האבטחה להגנה על משקיעים.

Cryptokitties, CryptoPunks ו-ERC721 Non-Fungible Tokens (NFTs)

אסימונים שאינם ניתנים לשינוי הם מושג מטבע קריפטוגרפי שיושב על גבי Ethereum. פריטי אספנות קריפטו אלה משתמשים בתקן ERC721 המגדיר את המאפיינים והפונקציות שלהם. הם יכולים להיות ייחודיים לחלוטין, בדיוק כמו שלכל אחד יש טביעות אצבע שונות או איך אין שני פתיתי שלג זהים. CryptoKitties התפוצץ למקום בדצמבר 2017 עם מכירת חתלתולים בשווי 12 מיליון דולר תוך 3 שבועות בלבד! לחתולים האלה היה נפח!

הדפדפן האמיץ מאת ברנדן אייך

מגובה על ידי צוות מומחים עולמי, Brave מגן על הפרטיות שלך על ידי חסימת מודעות פולשניות ועוקבים,
מה שמאפשר לך לטעון דפי אינטרנט מהר יותר ולחסוך נתונים לאורך הדרך
. הדפדפן Brave נבנה מאפס למהירות ואבטחה. זה חסין לכל שיטות הזיהוי הקיימות של חוסמי מודעות המופעלות על ידי בעלי אתרים כיום. משמעות הדבר היא הגנה רבה יותר על הנתונים שלך כאשר אתה משתמש בשירות ה-URL האנונימי של Brave HTTPS. וזה אומר מהירויות מהירות יותר ופרטיות טובה יותר ממה ש-Chrome או Firefox יכולים לספק – ללא עוקבים פולשניים ואתרי תוכנות זדוניות – היום! הצטרפו אלינו בבניית אינטרנט טוב יותר, ביחד.

מאמר זה נכתב על ידי טכנולוגית GPT3
ונערך על ידי TESTAMIND

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ליעוץ או שיעור פרטי השאר כאן פרטים, ואנו נחזור אלייך.

חמישה דברים שאתה חייב לדעת​

לפני שאתה מתחיל עסק בדרופשיפינג​ ב EBAY​

סרטון הסבר : מתחיל בדקה 3:14 שניות

שים 💛 לאחר הלחיצה המתן מספר שניות ומיד תעבור לדף התודה.

הדרכה איביי
דרופשיפינג קורס