fbpx

איך לבחור מה למכור באיביי?

מדוע כדאי למכור ב- באתר המסחר באיביי

הפופולריות של באיביי גדלה באופן אקספוננציאלי בשנים האחרונות. עם יותר מ -168 מיליון משתמשים פעילים

באיביי היא השוק המקוון הפופולרי והאמין ביותר בעולם.

למכירה ב- באיביי ישנם יתרונות רבים. בין היתרונות הבולטים שבהם היא העובדה שאנשים שיש להם סחורות למכירה יכולים להתפרנס ולהרוויח יותר כסף, במיוחד אם יש להם סחורות שהם יכולים למכור במחיר גבוה יותר בהשוואה לפריטים דומים אחרים באתר.

האם אני צריך לפתוח חנות באיביי כדי למכור ?

לא, אתה לא צריך לפתוח חנות באיביי . אתה יכול פשוט לרשום את הפריטים שלך באתר והם יהיו זמינים אוטומטית לרכישה. אולם החיסרון הוא שהפריטים שלך יחויבו בדמי עמלה של 9%+- על כל מכירה.

להחליט היכן למכור את המוצרים שלך היא החלטה גדולה. באיביי תמיד הייתה פופולרית מכיוון שהיא קלה לשימוש ומבוססת בשוק – מה שאומר שקל יותר להשיג מכירות ויותר קונים מכירים את אופן הפעולה של האתר.

 ביקוש למוצר- כמה ביקוש יש למוצר זה? ככל שהביקוש גבוה יותר כך תצא מזה יותר בתמורה.

הביקוש של המוצר נקבע על ידי השוק. אם יש ביקוש גבוה למוצר, המשמעות היא שהמוצר יהיה בעל ביקוש גבוה וניתן למכור אותו במחיר גבוה יותר.

הביקוש לכל מוצר נתון נקבע על פי כמה אנשים רוצים אותו. ככל שהביקוש למוצר נתון גבוה יותר, כך תוכל לגבות עבורו יותר כי יש יותר אנשים שיקנו אותו.

רווחיות – מהו שולי הרווח שלך? זה כולל מגוון גורמים, כולל עלות סחורות, משלוח וטיפול, ועלויות אריזה. האם זה שווה את הזמן או הכסף שלך?

רווחיות היא מדד להבדל בין הכנסות לעלויות. אם שולי הרווח גבוהים, אז זה אומר שהחברה מרוויחה יותר כסף ממה שהיא מוציאה.

ניתן למדוד את הרווחיות במספר דרכים. חלק מהחברות מחשבות את הרווחיות כרווח נקי, שזה ההבדל בין הכנסות לעלויות כאשר אתה מפחית את עלות הסחורה, המשלוח והטיפול ועלויות האריזה מסך ההכנסות שלך. אחרים מחשבים את הרווחיות כרווח גולמי, שהוא סך כל ההכנסות בניכוי עלות הסחורה הנמכרת (COGS).

 תחרות – הספקים מתחרים גם על מוצרים אז וודאו שאתם מוצאים אחד עם רמות תחרות נמוכות יותר. אתה יכול לבדוק זאת דרך מספר כלים

תחרות – הספקים מתחרים גם על מוצרים אז וודאו שאתם מוצאים אחד עם רמות תחרות נמוכות יותר. אתה יכול לבדוק זאת על ידי בדיקת אתר כמו SaleHoo המפרט מוצרים בעלי רמות תחרות נמוכות באינטרנט.

התחרות היא גורם מכריע בקביעת הצלחת המוצר. הוא גם קובע את אופן התנהגות הספקים והיצרנים כאשר הם מנסים להתחרות עם המתחרים.

כדי לברר עד כמה המוצר שלך תחרותי, עליך לשקול את מספר היריבים או המתחרים בשוק זה. ספקים שמתחרים על פחות לקוחות יעבדו קשה יותר כדי להבדיל את המוצרים שלהם ולמשוך יותר לקוחות כדי להישאר צפים.

כיצד אוכל לבחור מה למכור ב- באיביי ?

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא למצוא מוצר בעל תחרות נמוכה. זה יקל עליך לקבל דירוגים גבוהים ולמצוא קונים נוספים. ישנם מוצרים רבים שקל למצוא באינטרנט אך קשה למכור אותם ב- באיביי מכיוון שהם תחרותיים מדי, לכן זכור זאת בעת מעקב אחר מוצרים פוטנציאליים.

מהם היתרונות והחסרונות במכירה ב- באיביי ?

מכירה ב- באיביי יכולה להיות דרך מצוינת להוציא את שם העסק והמותג שלך. עם זאת, עליך להיות מודע לחסרונות אפשריים כמו עמלות, תחרות והונאה.

יתרונות:

באיביי אינה נשלטת על ידי גורם אחד, כך שיש לך את החופש למכור את כל המוצרים שתרצה כל עוד הם אינם מפרים את תנאי השימוש.

-זו דרך קלה לקבל החזר טוב על המלאי שלך בגלל קצב המחזור הגבוה והמחירים הזולים יותר.

-זוהי אסטרטגיה שיווקית טובה ליצירת פרסום מפה לאוזן עבור החברה שלך אשר כרוך בעלות נמוכה יותר מצורות פרסום אחרות.

חסרונות:

-אתה לא תמיד שולט במה שקורה עם המוצר שלך, לאחר שנמכר כי באיביי מנתקת את אחריותם

כיצד אוכל לוודא שפריטים נמכרים היטב ב- באיביי ?

הדרך הטובה ביותר להבטיח שהפריטים שלך יימכרו היטב ב- באיביי היא לעקוב אחר היסטוריית המכירות שלך ולעקוב אחר הנתונים הסטטיסטיים שלך עם מנהל המכירות של eBay. תוכל גם להשתמש בתכונה  לניהול כל הפריטים שלך במקום אחד.

מסקנה: האפשרויות שלך למכירה באיביי משתלמת

באיביי היא פלטפורמה מצוינת למכירת פריטים, אך עליך להבין את האפשרויות הקיימות. בחלק זה נדון באפשרויות השונות שיש לך ועל היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

היתרונות- אתה יכול לקבוע תנאים ומחירים משלך, למכירה שלך שיכולים להיות טובים או רעים בהתאם לסוג המוכר שאתה. אתה גם מקבל אינטראקציה עם קונים בצורה אישית יותר מרוב השווקים המקוונים האחרים.

אחד החסרונות שיש ל- באיביי הוא שליטה מלאה בכל מה המתחרש בחנות שלנו. בנוסף, eBay לוקחת אחוז רווחים גבוה יותר מאשר בכמה אתרים אחרים.

לעוד מאמרים בקרו באתר הדרכות שלי : 

https://courses.testamind.co.il/

אולי יעניין אותך גם...

כתיבת תגובה

עגלת קניות